تبلیغات
بزرگترین بانک اطلاعاتی دانلود - بازی 'پک من' ۵۴۹ سال از وقت کاربران گوگل را گرفت
بازی 'پک من' ۵۴۹ سال از وقت کاربران گوگل را گرفت

به نقل از بی بی سی : نتایج یک تحقیق نشان می دهد بازی "پک من" که چندی پیش سایت اینترنتی گوگل آن را در صفحه اول خود به نمایش درآورده بود، تقریبا ۵ میلیون ساعت از زمان کاری افراد را صرف کرده است.

WWW.MYBFD1.TK

این نسخه "پک من" که قابل بازی کردن بود، در روز ۲۱ ماه مه امسال به مناسبت سی امین سال ساخت این بازی در ژاپن روی سایت گوگل قرار گرفت.
سایت موتور جستجوگر گوگل شکل این بازی را طوری طراحی کرده بود که حروف تشکیل دهنده کلمه گوگل (Google) در وسط صفحه بازی قرار گرفته بود.
بازی "پک من" در سایت گوگل به قدری مورد استقبال قرار گرفت که گوگل تصمیم گرفت آن را به طور دائم در قسمتی از سایت خود قرار دهد.
آمار گیری مربوط به تعداد کسانی که در سایت گوگل "پک من" را بازی کردند توسط شرکت نرم افزاری Rescue Time انجام گرفت. این شرکت نرم افزارهایی طراحی می کند که بر فعالیت کاربران اینترنت در محیط کار و سایت هایی که آنها در زمان کار از آنها بازدید می کنند نظارت دارد.
 
برای اجرای بازی روی لینک کلیک کنیدhttp://www.google.com/pacman

 

این سایت اعلام کرده است که در روزهای عادی معمولا بیشتر افراد ۲۲ مورد را در سایت گوگل جستجو می کنند که هر مورد جستجو در حدود ۱۱ ثانیه زمان می برد.
اما بر اساس اعلام سایت Rescue Time با قرار دادن بازی "پک من" در صفحه اول سایت گوگل متوسط زمان جستجو برای هر مورد به ۳۶ ثانیه رسید. برای تهیه این آمار بر فعالیت ۱۱ هزار نفر از کاربران اینترنت نظارت شده است.
با توجه به اینکه تنها عده محدودی از کاربران سایت گوگل متوجه شدند که این علامت سایت گوگل قابل بازی کردن است، شرکت Rescue Time معتقد است آمار ۳۶ ثانیه برای هر مورد جستجو آمار نسبتا پایینی است.
برای فعال کردن این بازی کاربران سایت گوگل باید روی عبارت "سکه بیاندازید" را کلیک می کردند.
با توجه به آمار موجود و با در نظر گرفتن اینکه روزانه حدود ۵۰۴ میلیون نفر از صفحه اصلی سایت گوگل دیدن می کنند، تخمین زده می شود که در روز ۲۱ و ۲۲ ماه مه ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار ساعت (معادل ۵۴۹ سال) به زمان استفاده از سایت گوگل افزوده شد.
 
برای اجرای بازی روی لینک کلیک کنیدhttp://www.google.com/pacman