تبلیغات
بزرگترین بانک اطلاعاتی دانلود - اولین هارددیسک اکسترنال 3 ترابایتی تولید شد
اولین هارددیسک اکسترنال 3 ترابایتی تولید شد


اولین هارددیسک اکسترنال 3 ترابایتی تولید شدکمپانی سی‌گیت برای اولین بار در جهان دست به تولید هارددیسک اکسترنال 3 ترابایتی زده است.به‌گزارش ایتنا به‌نقل از تی‌مدیا، با توجه به نیاز روز‌افزون کاربران به دستیابی به فضایی بیشتر به‌منظور ذخیره‌سازی اطلاعات، شرکت‌های تولیدکننده حافظه نیز در تولید حافظه‌هایی با فضایی بیشتر از یکدیگر پیشی می‌گیرند

در این میان کمپانی سی‌گیت در صدد رفع این نیاز برآمده و توانسته است اولین شرکتی باشد که هارددیسک اکسترنال 3 ترابایتی را از سری FreeAgentGoFlex تولید کند. این هارددیسک با هر دو سیستم عامل Mac OS X و ویندوز سازگار است. البته در ویندوز اکس‌پی نمی‌توان پارتیشنی بیش از 1/2 ترابایت ایجاد کرد.

این محصول نیز همانند دیگر محصولات سری GoFlex برای انتقال اطلاعات به درگاه یو‌اس‌بی 2 و3 و فایروایر800 مجهز است. این هارد 5/3 اینچی که در آینده‌ای نزدیک با پشتیبانی سازگار عرضه خواهد شد، از 5 دیسک 600 مگابایتی ساخته شده است.

همچنین در زمینه امنیت اطلاعات، سی‌گیت خیال کاربران را راحت کرده است و با استفاده از نرم‌افزاری به صورت خودکار از اطلاعات کاربر نسخه پشتیبان می‌گیرد. لازم به ذکر است این هارد از هم اکنون با قیمت 250 دلار عرضه شده است.

منبع: جام جم